Ognisko Sycharowskie w Białej Podlaskiej – ul. Narutowicza 37

Kościół Św. Antoniego


Spotkania Ogniska w salce (wejście od parkingu) przy kościele Św. Antoniego przy ul. Narutowicza 37 w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św., która rozpoczyna się o godz. 15:30 oraz w trzecią środę miesiąca po Mszy św, która rozpoczyna się o godz. 18:30.

Kościół św. Antoniego w Białej Podlaskiej >>>

Stowarzyszenie OPP

program do pit - darmowy

W pierwszą niedzielę miesiąca w dniu 6 maja 2018 r odbyło się pierwsze spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR w Białej Podlaskiej, po uroczystej inauguracji.
Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 15:30
Po Eucharystii w salce przy Furcie kościoła Św. Antoniego kontynuowaliśmy spotkanie   formacyjne.
Wśród przybyłych znalazły się stali uczestnicy spotkań tj. cztery osoby oraz jedna nowa osoba, która poszukuje wsparcia i zrozumienia swojej sytuacji w kryzysie małżeńskim.
Po otwarciu spotkania modlitwą do Ducha Świętego i przypomnieniu charyzmatu wspólnoty oraz zasad obowiązujących na spotkaniu rozpoczęliśmy „krąg”.
Każdy z uczestników spotkania przedstawił się i podzielił się swoim świadectwem.
Wszystko odbyło się w atmosferze zrozumienia i życzliwości.
Przedstawiliśmy krótką relację z Dnia Skupienia w dn. 5.05.2018 r w Zembrowie, na którym byli nasi Sycharowicze. Organizatorem było Ogniska siemiatyckie. Tematem rozważań był temat  „Małżonkowie napełnieni Duchem Świętym. Dziękujemy prowadzącemu rozważania ks. Piotrowi Arbaszewskiemu.
Następnie nasz lider Robert przypomniał o kontynuacji rozważań nt. Jak uczestniczyć we Mszy Świętej wg. katechez OCD Adama Hrabiego.
Następnie przeszliśmy do kościoła i uczestniczyliśmy w nabożeństwie majowym.
Po odśpiewaniu litanii i wysłuchaniu Dziennika z Historii Duchowej Diecezji Siedleckiej  odczytanej przez O. Łukasza Podsiadły, wróciliśmy do salki.
W tej części spotkania gościem nadzwyczajnym był o. Ryszard Sierański z Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Kodnia.
Ryszard przyjął zaproszenie na kolejne spotkanie naszego ogniska w dn. 16 maja.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspólną formację modlitewną.

Najbliższe spotkanie Ogniska WMM Sychar w Białej Podlaskiej już w środę 16 maja 2018 r. po mszy św. o godz. 18:30.

Kronika