Ognisko Sycharowskie w Białej Podlaskiej – ul. Narutowicza 37

Kościół Św. Antoniego


Spotkania Ogniska w salce (wejście od parkingu) przy kościele Św. Antoniego przy ul. Narutowicza 37 w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św., która rozpoczyna się o godz. 15:30 oraz w trzecią środę miesiąca po Mszy św, która rozpoczyna się o godz. 18:30.

Kościół św. Antoniego w Białej Podlaskiej >>>

Stowarzyszenie OPP

program do pit - darmowy

W trzecią środę miesiąca w dniu 16 maja 2018 r odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR w Białej Podlaskiej.
Rozpoczęliśmy nabożeństwem majowym a następnie Mszą Świętą o godz. 18:30.
Mszę Św. celebrował Br. Piotr i Br. Waldemar oraz O. Ryszard Sierański z Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Kodnia, który modlił się w intencji wspólnoty SYCHAR. Br. Piotr w homilii nawiązał do odpowiedzialności i jedności z Bogiem sakramentalnych małżonków.
Po Eucharystii kontynuowaliśmy spotkanie  formacyjne, w salce przy Furcie kościoła Św. Antoniego.
W spotkaniu uczestniczyli  stali sycharowicze tj. sześć osób oraz jedna nowa osoba, która poszukuje wsparcia i zrozumienia swojej sytuacji w kryzysie małżeńskim.
Po otwarciu spotkania modlitwą do Ducha Świętego i przypomnieniu charyzmatu wspólnoty oraz zasad obowiązujących na spotkaniu rozpoczęliśmy „krąg”.
Każdy z uczestników spotkania przedstawił się i podzielił się swoim świadectwem.
Wszystko odbyło się w atmosferze zrozumienia i życzliwości.
Nasz gość nadzwyczajny O. Ryszard przeprowadził piękną katechezą, której myślą przewodnią było „Duchowe cierpienia osoby porzuconej, zdradzonej w odniesieniu do Woli Bożej”.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspólną formację modlitewną.

Najbliższe spotkanie Ogniska WMM Sychar w Białej Podlaskiej już w niedzielę 3 czerwca 2018 r. po Mszy Św. o godz. 15:30.

Kronika